Märgiline

Järvakandi Klaasimuuseum

Retk klaasimaailma

Retk klaasimaailma

Alates detsembrist 2017 on avatud klaasi makromaailma püsinäitus Järvakandi Klaasimuuseumi kodulehel. Näitus on terviklikult ja detailides vaadeldav eelkõige suurematelt arvutiekraanidelt. Retk klaasiavarustesse on sisekaemus klaasimaailma.

Vaadake seda ülesvõtet siin teksti all. Tõesti avar nagu taevas, kuid tegelikult klaas.

Et klaasi makromaailmast teile vähegi ülevaadet ja aimu anda, on igale kodulehe alamenüüle omistatud üks makrovõte klaasist. Õigemini erinevatest klaasidest, millised on kõik eranditult sündinud klaasivabrikute ahjudes või nende kuumuse vahetus läheduses. On toodangut ja toodangu jääke. On kaasaegset, aga on ka vanemat klaasi. Kindlasti on sealhulgas ka klassikalist metsaklaasi, kus me näeme paljudel piltidel erinevat klaasimassi puhtuse astet ja erinevaid värvitoone.

Näitusega avaneb makromaailm, mida tähelepanelik muuseumikülastaja on varem muuseumit vahetult külastades osanud ka ajuti tähele panna. Kuid kindlasti mitte sellisel ulatuses ja ilus pole see vitriinis esemeid vaadeldes võimalik. Seetõttu võtsimegi abiks tänapäevase tehnika ja tegime teile klaasi lähema vaatlemise lihtsaks ning loodame, et ka põnevaks.

Head vaatlemist ja uurimist!